Warning: include_once(/wspolnotapolska/igrzyskazimoweigrzyskazimowe/system/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /wspolnotapolska/igrzyskazimowe/krynica/krynica.php on line 4

Warning: include_once(): Failed opening '/wspolnotapolska/igrzyskazimoweigrzyskazimowe/system/head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /wspolnotapolska/igrzyskazimowe/krynica/krynica.php on line 4

Warning: include_once(/wspolnotapolska/igrzyskazimoweigrzyskazimowe/system/menu.php): failed to open stream: No such file or directory in /wspolnotapolska/igrzyskazimowe/krynica/krynica.php on line 9

Warning: include_once(): Failed opening '/wspolnotapolska/igrzyskazimoweigrzyskazimowe/system/menu.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /wspolnotapolska/igrzyskazimowe/krynica/krynica.php on line 9


SWP

XIII Światowe Zimowe
Igrzyska Polonijne

Krynica-Zdrój 2018

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

SWP

KRYNICA - MIASTO
XIII ŚWIATOWYCH ZIMOWYCH IGRZYSK POLONIJNYCHKrynica-Zdrój, miasto leżące w województwie Małopolskim, to perła polskich uzdrowisk i jeden z najważniejszych kurortów w kraju, niepowtarzalne miejsce zrodzone z piękna przyrody, bogatej kultury i urzekającej tradycji, które od ponad 220 lat zachwyca i kradnie serca przybyszów z Polski i Świata. Krynica to miejsce tętniące życiem społecznym, kulturalnym, miejsce kreatywnych mieszkańców, gdzie w otoczeniu nieskazitelnej przyrody znajdziesz czas na aktywny wypoczynek.

Taka właśnie jest Krynica-Zdrój, chluba Małopolski, miasto, które swoje siły czerpie z wód leczniczych i dynamicznie rozwijającego się ośrodka kulturalnego, a także miejsce gdzie znajdziesz chwilę na relaks w świetnie przygotowanej bazie SPA.


SWP SWP SWP SWP SWP SWP


Krynica-Zdrój to miejsce aktywnego wypoczynku dla osób w każdym wieku.

Atrakcją obowiązkową dla najmłodszych i dla rodziców jest Muzeum Zabawek, to magiczne miejsce posiada ponad 3000 eksponatów. Dzieci ze zdumieniem i nieskrywaną radością odkrywają zabawki rodziców i dziadków, a dorośli przeniosą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji.

Po zabawach możemy skorzystać z najstarszej w Polsce kolejki linowo-terenowej i w przeszklonym wagonie zdobyć Górę Parkową. Na szczycie kolejne atrakcje dla najmłodszych: rajskie ślizgawki, czyli trzy rynny zjazdowe, zjeżdżalnie pontonowe, przejażdżki na koniach, park linowy a przede wszystkim piękne widoki.

W lesie, u podnóża Jaworzyny Krynickiej położony jest Krynicki Park Linowy. Pierwotne piękno natury idealnie tutaj współgra z elementami infrastruktury, ciesząc oko każdego, kto zagości w tym miejscu Krynicki Park Linowy to wspaniała rozrywka z adrenaliną, od 3 roku życia. Liczne trasy, skok wahadłowy, ścianka wspinaczkowa, trampolina zapewnią odpowiednie wrażenia w każdym wieku.

Na końcu doliny znajduje się największa atrakcja Krynicy - Jaworzyna wraz z najdłuższą kolejką gondolową w Polsce. Podróż ponad konarami drzew to wyjątkowe przeżycie nie tylko dla najmłodszych.


SWP SWP SWP SWP SWP SWP


Jeżeli aktywnie to tylko w Krynicy-Zdroju.

Zima to czas magiczny. W Krynicy-Zdrój o tej porze roku czekają na Ciebie bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej, która posiada najdłuższą oświetloną trasę w Polsce, stoki narciarskie z wyciągiem krzesełkowym na Słotwinach, Arena Słotwiny, przy wyciągu Henryk w centrum miasta oraz dwa wyciągi w Tyliczu: Master Ski i Tylicz Ski.

6 stacji narciarskich sprawia, że łączna przepustowość wynosi 28 tysięcy narciarzy na godzinę. Krynica-Zdrój stale rozwija swoją bazę. W tym roku wzbogaciła swoją ofertę Krynistler Snowpark najdłuższy i największy w Polsce snowpark, który powstał na Jaworzynie Krynickiej. Dla miłośników narciarstwa biegowego czeka prawie 30 km świetnie przygotowanych tras biegowych. Najdłuższa trasa rozpoczyna się na szczycie Góry Parkowej, a kończy się w Tyliczu pętlą w Osadzie Turystycznej "Domki w Lesie". Kolejnymi miejscami dla pasjonatów biegówek są: trasa z trzema pętlami "U Leśników" na zboczu Jaworzyny Krynickiej oraz pętla na stadionie piłkarskim w samym centrum uzdrowiska.


SWP SWP SWP SWP SWP SWP


Coraz większą popularnością cieszą się wycieczki na ski-tourach, które jeszcze kilka lat temu znane były głównie w Tatrach. Obecnie początkujący ski-tourowcy bardzo chętnie odwiedzają beskidzkie szlaki. W Paśmie Jaworzyny Krynickiej można znaleźć zarówno łatwe trasy dla początkujących jak również dłuższe, bardziej wymagające dla zaawansowanych ski-tourowców.

Krynica-Zdrój nie zapomina też o miłośnikach jazdy na łyżwach. Hala lodowiskowo-sportowa posiada pełnowymiarową taflę i bez względu na aurę można tu jeździć na łyżwach przez cały rok. Zimową ofertę uzupełniają lodowiska na świeżym powietrzu: na Czarnym Potoku, w Tyliczu oraz w Mochnaczce Wyżnej.

Perła Polskich Uzdrowisk oferuje ponad 13 tysięcy miejsc noclegowych w różnym standardzie w hotelach ze świetnie przygotowaną bazą SPA, w pensjonatach, kwaterach prywatnych i gospodarstwach agroturystycznych. Nasi Goście mogą w Krynicy-Zdroju schować się przed codziennym zgiełkiem i zanurzyć w wyjątkowej atmosferze ekskluzywnego wypoczynku, a to wszystko dzięki połączeniu najnowszych trendów i krynickich tradycji uzdrowiskowych.

To nie wszystkie atrakcje Krynicy-Zdroju, przyjedźcie do nas i pozostałe odkryjcie sami na miejscu!SWP SWP SWP SWP SWP SWP SWP SWP SWP SWP SWP SWP SWP SWP SWP


Zdjęcia: Andrzej Klimkowski


Przydatne adresy.

Oficjalny portal Krynicy-Zdrój na www.krynica-zdroj.pl
Jaworzyna Krynicka http://www.jaworzynakrynicka.pl/
Słotwiny Arena http://slotwinyarena.pl/
MOSiR http://www.mosir.krynica.com.pl/
Trasy u Leśników http://lzdkrynica.ur.krakow.pl/NarciarskieTrasyBiegowe


STRONA GŁÓWNA IGRZYSKfacebook